Anime Fiction
Inregistrati-va pe forumul nostru !
Pentru a avea acces la toate categoriile si de a vedea toate continuturile sunteti rugat sa accesati un cont sau sa va creeati unul, aceasta operatie avand un timp estimat la maxim 2 minute !

Welcome to FAN FICTION world!

AcasaPortalInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Iubire fara speranta

In jos 
AutorMesaj
mada_hope97
Membrii
Membrii

Sex Sex : feminin Bivol
Mesaje Mesaje : 103
Varsta Varsta : 21

MesajSubiect: Iubire fara speranta   Dum Apr 22, 2012 6:55 am

Ei bine voi incepe sa scriu !Sper sa va placa ^^
Sus In jos
mada_hope97
Membrii
Membrii

MesajSubiect: Re: Iubire fara speranta   Dum Apr 22, 2012 7:18 am

Capitolul I
Partea I

Demult, intr-un stat numit Andorra,traia un soldat vaduv care avea o fetita pe nume Suellen.Ea era cel mai important lucru pentru el si pentru ca soldatul lucra pentru rege, l-a rugat pe acesta sa-i dea fata la aceeasi scoala unde se afla si printul, Marcus Song.Regele i-a indeplinit porunca bucuros, deoarece soldatul il slujise credincios timp de patru ani.Dupa ce fata lui a fost inscrisa la scoala, soldatul a plecat la razboi.
In timp ce fata crestea incepea sa il placa pe print,iar el la randul lui,la fel pe ea.
Dupa doi ani, la castel se daduse vestea ca tatal lui Suellen murise in razboi,iar acum fata era orfana.Unul dintre servitori a dat-o spre adoptie.A fost dusa la o ferma unde noua ei familie locuia,insa acestia i-au facut viata un chin.Se trezea de dimineata pentru a se ocupa de animale,iar daca nu termina pana se ridicau din pat stapanii, o bateau pana ce sangera.Biata fata suferea ingrozitor, dar nu avea scapare.
Au trecut doisprezece ani.Suellen era de o frumusete inimaginabila, cu paru-i scanteind in razele soarelui,astfel lumina cereasca o atingea in profunzime.
Pe de alta parte,Marcus era chipes,brunet,tuns scurt intocmai ca un print din povesti.De fiecare data atunci cand fetele il vedeau,sareau pe el. Fusese curtat de multe printese,dar nu alesese nici una;inima lui ii apartinea lui Suellen,si asta le repetase de multe ori parintilor.
Mama lui era intelegatoare si i-a zis cu o voce blanda:
-E alegerea ta!Tu iti urmezi inima,nu ? Nu conteaza ca eu si tatal tau am vrea sa te casatoresti cu o printesa;numai de tine conteaza daca esti sau nu de acord cu noi.

Cam atat pentru inceput.Astept parerea voastra ^^
Sus In jos
Skilly
Moderator
Moderator

Sex Sex : feminin Pisica
Mesaje Mesaje : 1087
Varsta Varsta : 19
Localizare Localizare : Zalau/Salaj

MesajSubiect: Re: Iubire fara speranta   Dum Apr 22, 2012 8:43 am

Foarte tare inceputul.
Astept urmatoarea parte.
Saraca Suellen v.v

"Some people believe in God, I believe in Music, some people pray I just turn on the radio"

Sus In jos
http://www.oglinda-sparta.blogspot.com
Elie.
Administrator
Administrator

Sex Sex : feminin Mesaje Mesaje : 2139

MesajSubiect: Re: Iubire fara speranta   Dum Apr 22, 2012 10:46 am

Cam dramatic , dar de obicei fic-urile romantice au si drama in ele ca sa fie iubirea mai intensa .Ce pot spune..imi place cum detaliezi , adica ca intr-o compunere :D good job.
Sus In jos
http://animeplace-fic.boardlog.com
mada_hope97
Membrii
Membrii

MesajSubiect: Re: Iubire fara speranta   Dum Apr 22, 2012 11:11 am

Multumesc mult ^^
Sus In jos
mada_hope97
Membrii
Membrii

MesajSubiect: Re: Iubire fara speranta   Lun Apr 23, 2012 1:14 pm

Partea II

Batrana regina trase aer in piept, si in castel se lasa o liniste deplina.Regele se uita mahnit la perdelele de culoarea purpurie si zise hotarat:
-Cum doresti.Dar, trebuie sa accepte ea mai intai.N-ai auzit pe unde este ea acum?Intr-o ferma!
- Da tata stiu, si, nu-mi pasa.zise printul agitat si se intoarse spre mama lui.Ma chinui de atata timp sa va spun, dar...nu vroiam sa va infurii.
Din gradina palatului se auzira pasi de cai, iar bufonul curtii alerga alarmat spre sala tronului, tipand:
-Printul Rovin s-a intors!
Vru sa se opreasca pentru a-si trage rasuflarea, dar aluneca pe spate si-i scapara pantalonii.Toti cei din sala incepusera sa rada, iar bufonul o lua la fuga.Marcus se uita spre usa si nu observa ca se lasase amurgul.Rovin, fratele lui blond si viclean, isi facu intrarea impreuna cu un strain palid, care ii sopti ceva la ureche, iar apoi se infurie.Parul ondulat si canepiu, ochii verzi si o privire care te hipnotiza, ca si cum nu ar fi fost om.
Asa era; nu era om ci o creatura a noptii:un vampir.Marcus incepu sa-i povesteasca fratelui sau, despre vara petrecuta in Campia Amazoniana.
-Pare foarte interesant.spuse Rovin, si ii facu semn sa se opreasca.Te-ai casatorit?
Marcus sari peste subiect, si intreba:
-El, cine este?
-Numele lui este Florian Jesey, si l-am intalnit in Paris.A acceptat sa lucreze pentru mine, doar daca ii dau ce-si doreste.
Rovin incepu sa zambeasca, dar Marcus nu intelegea pretul pentru care acceptase sa slujeasca.Florian se uita la Marcus cu o privire rece, iar asta il nelinistea si mai mult pe print.Regina si regele parasisera incaperea si inaintau spre camera lor.Marcus se straduia sa-l faca bine venit pe Florian, si incerca sa dea mana cu el, dar acesta se dadu inapoi surprins.

Astept pareri ^^!
Sus In jos
Elie.
Administrator
Administrator

Sex Sex : feminin Mesaje Mesaje : 2139

MesajSubiect: Re: Iubire fara speranta   Lun Apr 23, 2012 4:02 pm

Se pare ca le ai cu regii , castelele si alte cele :) Felicitari xD
Sus In jos
http://animeplace-fic.boardlog.com
mada_hope97
Membrii
Membrii

MesajSubiect: Re: Iubire fara speranta   Mar Apr 24, 2012 12:00 pm

^_^ multumesc !
Sus In jos
Electra :3
Yuri/yaoi fan
Yuri/yaoi fan

Sex Sex : feminin Sobolan
Mesaje Mesaje : 225
Localizare Localizare : Potatoes World.

MesajSubiect: Re: Iubire fara speranta   Mar Iun 12, 2012 5:20 pm

Mada mai usor cu double-postul. Insa ficul eu zic ca ar trebui sa fie mai lungi acestea nu prea se numesc ficuri ca sa zic asa. Voi aduce o persoana sa va invete insa as ce ai scris tu e foarte draguts :o3

Let me join you! I don't care what you people say.. I'm not Satan's son...
I'm no relation to that filthy beast!! My only father.. is the old man!
[b]
Sus In jos
Syryus
Critic
Critic

Sex Sex : masculin Sarpe
Mesaje Mesaje : 49
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Suceava

MesajSubiect: Re: Iubire fara speranta   Mar Iul 24, 2012 11:40 am

Speram ca 'ficul' sa fie o parodie de cand am vazut numele tipei, dar se pare ca nu e. Oricum, am sa incerc sa nu supar pe nimeni cu comentariile mele chiar daca...pe de alta parte, nu ma intereseaza.
1. E atat de greu sa scrii ceva mai mult decat o pagina (nici aia intreaga) la fiecare parte? Pe bune, ai ingramadit actiunea de pe parcursul a cativa ani, povestita gen: tata pleaca, mama vine, fata spala, parintii au murit, fata are un copil, stranepotul ei e rege. the end. intr-o amarata de parte care nu-mi da nicio informatie despre motive, cauze, caractere, ce sa mai spun de actiune si descriere.

2. Inteleg ca e fantasy, dar totusi o alta abordare a Cenusaresei nu puteai sa gasesti? Una ceva mai originala, daca e posibil asa ceva dat fiind ca exista mii de chestii asemanatoare raspandite pe internet.

3.Suellen a ta seamana cu Mary Sue, ceea ce e si amuzant, si trist. In caz ca nu stii ce e Mary Sue, google it.

4. Acum partea amuzanta:
"Batrana regina trase aer in piept, si in castel se lasa o liniste deplina" - doar nu trage regina aer in piept in fiecare zi, nu? Putin respect...
"Regele se uita mahnit la perdelele de culoarea purpurie" - el dorea sa fie galbene, dar stim noi cum sunt reginele, tre' sa faci cum spun ele
"Parul ondulat si canepiu, ochii verzi si o privire care te hipnotiza, ca si cum nu ar fi fost om." - trecem peste extra-cuvantul 'canepiu'...trecem si peste predicat de altfel daca tot suntem aici.
"Marcus incepu sa-i povesteasca fratelui sau, despre vara petrecuta in Campia Amazoniana.
-Pare foarte interesant.spuse Rovin, si ii facu semn sa se opreasca.Te-ai casatorit?
Marcus sari peste subiect, si intreba:
-El, cine este?" - la fel ca povestea ta,dialogul n-are nici inceput, nici sfarsit, nici mijloc, ci doar trei replici puse la intamplare.

Acestea fiind spuse eu te rog sa mai scrii. Nu.
Sus In jos
http://vs-a.in/
stefi563
Membrii
Membrii

Mesaje Mesaje : 2
Varsta Varsta : 18

MesajSubiect: Re: Iubire fara speranta   Vin Sept 28, 2012 4:33 pm

imi place aceasta poveste si chiar te descurci tine-o tot asa
te rog pune next
Sus In jos
Skilly
Moderator
Moderator

Mesaje Mesaje : 1087
Varsta Varsta : 19
Localizare Localizare : Zalau/Salaj

MesajSubiect: Re: Iubire fara speranta   Sam Sept 29, 2012 6:06 pm

NEXT?
mai pune :o3

"Some people believe in God, I believe in Music, some people pray I just turn on the radio"

Sus In jos
http://www.oglinda-sparta.blogspot.com
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Iubire fara speranta   

Sus In jos

Iubire fara speranta
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Regimul hiposodat (fara sare)
» Ask-I Memnu _ Iubire ascunsa