Anime Fiction
Inregistrati-va pe forumul nostru !
Pentru a avea acces la toate categoriile si de a vedea toate continuturile sunteti rugat sa accesati un cont sau sa va creeati unul, aceasta operatie avand un timp estimat la maxim 2 minute !

Welcome to FAN FICTION world!

AcasaPortalInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Religia

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Gorlan
Administrator
Administrator

Sex Sex : masculin Mesaje Mesaje : 666

MesajSubiect: Religia   Joi Iun 21, 2012 8:37 pm

Ce parere aveti despre oamenii de alta religie sau fara religie?

P.s: Mentionati si religia din care faceti parte (in cazul in care aveti una).
Sus In jos
● Lene
Like a boss
Like a boss

Sex Sex : feminin Sobolan
Mesaje Mesaje : 198
Varsta Varsta : 21

MesajSubiect: Re: Religia   Vin Iun 22, 2012 10:55 am

Eu sunt ortodoxa, tatal si bunica mea sunt reformati, bunicii din ungaria sunt pocaiti (religia nu are nume idk...)
Deci pe mine nu ma intereseaza: religia, rasa, orientarea sexuala, etc... Pentru mine oamenii sunt oameni, ma intereseaza comportamentul lor.
Am un prieten care e pocait (nu mai stiu numele religiei) este super de treaba, sociabil si amuzant, iti poate schimba oricand parerea despre alte religii, nu toti oamenii sunt rautaciosi, tacuti si cele...

Sus In jos
http://myplace.forumgratuit.ro/
Gorlan
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: Religia   Vin Iun 22, 2012 7:10 pm

Acum sa spun si eu cate ceva... eu sunt ateu, urasc religia dar nu si oamenii care fac parte dintr-o religie. Parintii si restul membrilor din familie sunt ortodoxi. Nu am nimic cu oamenii "religiosi" dar detest fanaticii adica oamenii indoctrinati la maxim care incearca sa te faca sa crezi in ceva sau sa fi de partea unei religii ca daca nu incep sa faca urat. In rest nu am nimic cu oamenii ce au o religie dar mie unul mi se pare o mare prostie religia!
Sus In jos
Sou
Membrii
Membrii

Mesaje Mesaje : 69

MesajSubiect: Re: Religia   Vin Iun 22, 2012 8:23 pm

Eu sunt ortodoxă şi familia mea e la fel dar sincer nu am nimic cu nimeni indiferent dacă e ateu, creştin, budist and so on. Lumea asta şi aşa a luat-o razna şi până şi Biserica nu mai e ce a fost..sau mai bine zis ce n-a fost. Sunt mulţi care sunt creştini sau de alte religii care săvârşesc fapte şi au păcate mai mari decât ateii. >-> Vreau să zic că de religie nu mai ţine aproape nimeni seama. Dar da, fanaticii religioşi sunt creepy...nu cred că religia se bazează pe aşa ceva, adică supra adorarea lui Dumnezeu nu e aşa sănătoasă. I'll probably go to Hell for this but meh.. asta e părerea mea~ XD
Sus In jos
● Lene
Like a boss
Like a boss

Mesaje Mesaje : 198
Varsta Varsta : 21

MesajSubiect: Re: Religia   Sam Iun 23, 2012 12:13 pm

Si eu sunt oarecum atee, nu am mai fost la biserica de 4 ani... Nici la inviere sau de carciun...
Dupa parerea mea uneori se cheltuie prea multi bani pentru a ridica anumite biserici cand oameni se pot ruga oricunde, nu au nevoie de o biserica.. Sunt o gramada de alti oameni "nevoiasi" alte lucruri mult mai importate pe lume. Nu cred ca un om care se roaga zilnic si nu merge la biserica va ardea in iad =] Si da, uni oameni exagereaza prea mult ._.

Sus In jos
http://myplace.forumgratuit.ro/
Elie.
Administrator
Administrator

Sex Sex : feminin Mesaje Mesaje : 2139

MesajSubiect: Re: Religia   Sam Iun 23, 2012 2:23 pm

Da..sunt de acord cu tine Lene la partea cu banii aruncati , sunt destule bisericii , de exemplu la biserica de la mine de prin zona vin foarte multe cartiere , chiar indepartate si ajunge . Nuuu, ieri am vazut una care era in constructie . Cu banii aia puteam ajuta pei cei care nu au o atmosfera ca noi. La stiri nu s-a pus niciodata problema despre religie..
Sus In jos
http://animeplace-fic.boardlog.com
Skilly
Moderator
Moderator

Sex Sex : feminin Pisica
Mesaje Mesaje : 1087
Varsta Varsta : 19
Localizare Localizare : Zalau/Salaj

MesajSubiect: Re: Religia   Dum Iun 24, 2012 2:43 pm

Si eu sunt ortodoxa, dar la mine in grup, avem toate religiile -aproape toate-, avem 2 babtisti, un ateu, o pocaita si la restul nu prea le-am retinut numele :))
Nu am nimic daca sunt de alta religie, singurul lucru care ar conta, ar fi ca "religia" pe care o are sa nu-l influenteze, adica daca e ateu, sa nu injure zi si noapte sau daca e pocaita sa nu fie cuminte tot timpul.

"Some people believe in God, I believe in Music, some people pray I just turn on the radio"

Sus In jos
http://www.oglinda-sparta.blogspot.com
Inque~
Critic
Critic

Sex Sex : feminin Cocos
Mesaje Mesaje : 110
Varsta Varsta : 24

MesajSubiect: Re: Religia   Vin Iul 13, 2012 7:30 pm

Nici eu nu am nimic cu oamenii care au o religie, dar nu am o religie. Cei mai multi crestini nici macar nu stiu cu ce se mananca crestinismul, au impresia ca daca citesc biblia oriunde merg si merg la biserica si dau bani, cu siguranta se vor duce in rai pentru ca sunt niste oameni asa de buni. De fapt, a crede in ceva cu adevarat nu implica niste efoturi materiale, ci doar sa crezi si, eventual, sa te mai rogi. Eu am incetat sa fac asta cu mult timp in urma.

Sunt atee, presupun. Cred ca exista o energie care domina aceasta lume, dar nu in dumnezeul crestin. M-am certat cu niste persoane absolut fanatice pe tema religiei, pana am ajuns la concluzia ca... nah, asta e. Daca ti s-a spalat creierul, greu mai revii inapoi. Mai ales cand tu singur alegi sa ti se spele.

Sus In jos
Moffu.
Designer
Designer

Mesaje Mesaje : 148
Varsta Varsta : 22
Localizare Localizare : PIXEL MOON

MesajSubiect: Re: Religia   Vin Iul 13, 2012 7:55 pm

Atee nu sunt, dar nici creştină ortodoxă, sau orice alt cult religios.
A crede în Dumnezeu e ca şi cum ai spune că Iepuraşul de Paşti există, şi da, el chiar face ouă de ciocoltă. Mă rog, fiecare e cu părerea lui, şi fiecare e liber să şi-o exprime. Dacă creştii ar fi 1% creştini din cât spun că sunt, atunci nu ar mai fi mânaţi de invidie, lăcomie, bârfă şi alte cele. Dacă ar fi câtuşi de creştini, am putea crede că trăim în Wonderland, fără grija zilei de apoi, sau că Dumnezeu ne pedepseşte că ne-am uitat în curtea vecinului.
E posibil ca lumea să fie susţinută de o anume esenţă. E părerea mea, dar doar a mea; oamenilor le e frică să creadă că pot trăi fără un ideal sau un Idol cărora să li se închine. Nu e vina nimănui că suntem concepuţi slabi.

s i g n
Thanks to my cuteness wife, Mădu~ chu!

Sus In jos
3mY
Membrii
Membrii

Sex Sex : masculin Dragon
Mesaje Mesaje : 363
Varsta Varsta : 18
Localizare Localizare : Acasa

MesajSubiect: Re: Religia   Dum Iul 15, 2012 12:37 pm

Eu sunt ortodox.Nu merg la biserica si nici nu ma inchin la moastele sfantului ioan gura stricata.Serios acum trebe sa pupi icoanele si sa te rogi la sfinti ?Daca tot esti crestin roagate la Dumnezeu..Si fac o gramada biserici cu multe lucruri din aur.Sunt o gramada de bani aruncati aiurea .Cu acei ban putea frumos sa ii doneze oamenilor nevoiasi si oamenilor blonavi .Oricum ei fac o gramada de bani daca fac o biserica.

Ps:Si mai sunt genul ala de crestini care nu se uita la tv ca cica ii pacat,si nu se joaca pe pc ca iara ii paca.Ba ma lasi cu chestile astea .Frate daca tot crezi in Dumnezeu respecta ce a spus el ca nu scrie nici unde sa nu ne uitam la tv si nu scrie nici unde sa cumparam icoane si sa pupam moastele sfintilor...+ daca tot esti asa crestin de ce pupi icoanele si te rogi la sfinti?Dumnezeu a spus clar sa nu ne facem idoli.Dar na ...

Sus In jos
http://rockromania.forumgratuit.ro/
Inque~
Critic
Critic

MesajSubiect: Re: Religia   Dum Iul 15, 2012 12:53 pm

^Aia cu rugatul la sfinti nu e acelasi lucru cu idolii. Sfintii sunt trimisii lui Dumnezeu, deci cand te rogi la sfinti, ai si credinta in Dumnezeu.
Am zis mai sus ca sunt atee, dar voiam sa te lamuresc.

Sus In jos
3mY
Membrii
Membrii

Sex Sex : masculin Dragon
Mesaje Mesaje : 363
Varsta Varsta : 18
Localizare Localizare : Acasa

MesajSubiect: Re: Religia   Mar Iul 24, 2012 4:40 pm

Da dar tu nu intelegi ca DUmnezeu nu ti-a cerut sa te rogi la sfinti ?Dumnezeu vrea sa te rogi la e nu la sfinti .Si nici la ingeri.

Sus In jos
http://rockromania.forumgratuit.ro/
Syryus
Critic
Critic

Sex Sex : masculin Sarpe
Mesaje Mesaje : 49
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Suceava

MesajSubiect: Re: Religia   Mar Iul 24, 2012 5:23 pm

Ar trebui sa scriu un roman intreg ca sa lamuresc toate ideile preconcepute enumerate pe aici (de persoane care,culmea, vorbesc despre spalarea pe creier a altora).
Ma limitez totusi la a spune ca sunt ortodox, merg la biserica si n-am nimic impotriva sfintilor.
Nici nu inteleg ce poti sa ai. Adica milioane de oameni sunt disperati sa aiba macar o poza cu o vedeta, daramite sa o mai si pupe. Isi pun poze cu vedetele pe pereti, le poarta la ei, le saruta cu drag, le imbratiseaza. Si vedetele alea ce fac? Canta, joaca in filme, etc.
Si atunci e atat de gresit sa fie cinstiti niste oameni care au facut mult mai mult de atat: au vindecat bolnavi, au inviat morti, au schimbat vietile a mii si mii de oameni de-a lungul timpului, au fost un exemplu de tarie de caracter si curaj, de bunatate si inteligenta.
Acum doua duminici a fost pomenit un sfant care avea 3 ani cand a murit. Mama sa a fost obligata sa paraseasca crestinismul si chiar cand se gandea sa accepte ca sa scape cu viata copilul ei, el i-a spus sa nu o faca. Asta asa ca exemplu... De ce sa nu te rogi la sfinti? Rugaciunea e un dialog pana la urma: vorbesti cu ei. Daca crezi ca exista viata de dupa, de ce sa nu vorbesti? In biblie nu scrie ca bogatul nemilostiv se ruga dupa moarte pentru binele fratilor lui? Si daca un bogat rau facea asta, oare ce fac toti oamenii buni si drepti, nu se roaga lui Dumnezeu pentru noi?
Sfintii nu fac mnuni numai cat traiesc, ci si dupa moarte, de asta sunt cinstite asa moastele lor. Tot in biblie gasesti ce s-a intamplat cand un mort a fost scapat in mormantul lui Elisei din greseala. Cum a inviat cand s-a atins de oasele lui si s-au mirat toti.
Asta despre sfinti.
Pentru alte detalii, privat sau mess.
Sus In jos
http://vs-a.in/
Inque~
Critic
Critic

MesajSubiect: Re: Religia   Mar Iul 24, 2012 5:36 pm

^Strict parerea mea: sunt de acord cu ce ai spus tu. Singurul lucru care ne schimba total parerile e ca eu nu cred in ce scrie in biblie. Daca as crede ca in biblie scrie doar adevarul si chiar s-a intamplat tot ce s-a intamplat (pentru ca nimeni nu are o dovada a bibliei in afara de biblia insasi), as fi de acord cu tine. Sunt unghiuri diferite, dar oricum... asta a fost asa ca o mentiune personala.

Sus In jos
Gorlan
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: Religia   Mar Iul 24, 2012 9:06 pm

Bibilia, sfinti, religie => O porcarie. Pur si simplu nu inteleg cum puteti unii sa credeti ca un lucru din ce scrie in biblie e adevarat sau sa credeti ce va mint preotii la biserica. Am crezut si eu in dumnezeu, biserici si alte dastea dar pana am citit mai mult si mi-am dat seama ca e o porcarie.

They can't stop us
Let 'em try!
For Heavy Metal
We will die!
Sus In jos
Syryus
Critic
Critic

MesajSubiect: Re: Religia   Mar Iul 24, 2012 9:42 pm

1. Logic vorbind, n-ai crezut. Privind din punct de vedere ateu, biserica e foarte manipulativa si odata ce ajungi sa crezi, te prinde si nu iti mai da drumul. Procentul de intelegere asupra vietii/lumii/universului de care dai dovada in postarile tale nu sugereaza ca ai fi reusit sa te dezlipesti din manipularea bisericii, daca intr-adevar ai fi crezut.
2. Dat fiind ca nu ai aprofundat credinta crestina, nici istoria crestinismului (altfel ai fi stiut ca doarte multe dintre faptele istorice din biblie nu sunt porcarii, ci evenimente atestate arheologic si doar cele legate de interventiile divine sau interepretarea unor astfel de interventii raman discutabile) nu inteleg cum cataloghezi un subiect despre care nu prea stii nimic.
3.Daca, din nou, ai fi citit ceva care sa iti provoace o schimbare de opinie (presupunand ca ai fi avut o alta opinie=credinta) ai fi privit religia cel mult ca pe o manipulare in masa si nu ca pe o 'porcarie'. Ai fi aflat (din carti anti-religioase) ca religia a fost folositoare in controlarea maselor de oameni si a jucat un rol important in evolutia omenirii.

Eu nu am nici dorinta, nici timp sa te invat ateismul. Daca intr-adevar vrei sa sustii ca ai facut o alegere intre credinta si ateism, studiaza-le pe amandoua intai,altfel nu exista nicio alegere, ci doar indoctrinare specifica celei de care e acuzat crestinismul.
Sus In jos
Gorlan
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: Religia   Mier Iul 25, 2012 3:30 pm

Crede-ma stiu istorie destula despre religia "crestina", de ce nu spui si despre inchizitie, cruciade?Asa se intampla peste tot, se vorbeste doar despre partea buna, cand colo e o religie de... Si ce sa dovedit din biblie ca exista in realitate? Ca eu am citit atat de multe carti pe tema asta incat nu am aflat ca nimic nu e real. Religia a fost o cale de a manipula masele, dar acum iti spun eu ca numai controleaza nimic. Iti spun sigur ca stiu destula istorie. Mai ales pe cea din perioada antichitatii si evului mediu. Cum a aparut religia si cum s-a manifestat. Isus asta al vostru nici nu a existat, nu exista nici urma de el, sfintii vostrii sau ce sunt ei au fost doar niste oameni care au manipulat si ei oameni pe care sa ii minta si de aceea sunt catalogati ca "sfinti". Si in plus religia crestina are acele porunci care sunt in nr de 10 care sunt o mare prostie si poate o sa ti se para ciudat ca spun asta dar regulile/poruncile din satanism sunt mult mai bune decat cele din religia crestina! Si nici religia musulmana nu e departe de cea crestina, iara o prostie.

They can't stop us
Let 'em try!
For Heavy Metal
We will die!
Sus In jos
Syryus
Critic
Critic

MesajSubiect: Re: Religia   Mier Iul 25, 2012 4:36 pm

Deci esti ateu sau satanist? Ca sa stiu unde ai vrea sa bati cu non-existentele argumente pe care le-ai aduce daca ai sti care sunt.
Eu iti spun ca nu stii istorie, si am sa-ti dau cateva exemple, din cele mai vechi.
- in situl arheologic Ebla (Tell Mardikh, Siria) au fost gasite tablite in scriere cuneiforma care mentionau nume ca Avraam sau Sodoma si Gomora. Nu s-a putut intelege prea mult din scrieri, probabil ar fi fost si mai multe dovezi acolo.
-scrierile din Babilonul regelui Nabucodonosor, aflate acum in British Museum, atesta evenimentele descrise in Biblie in legatura cu stramutarea evreilor din tara lor in Babilon.
-Cornelius Tacitus, un istoric roman din primul secol, relateaza vorbind despre Nero si despre un anume Christus, condamnat la moarte de Pilat din Pont, procurator in Iudeea in timpul domniei lui Tiberiu.
-Iosif Flaviu, un alt istoric, de data asta evreu insa, vorbeste tot de Iisus, spunand ca era persecutat pentru ca a adus "o altfel de credinta" in lume.

Asta doar asa, chestii mai importante, asupra carora sunt de acord istoricii.
Pune mana si citeste, life's a bitch si fara creier n-ajungi departe.
Sus In jos
Gorlan
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: Religia   Mier Iul 25, 2012 9:12 pm

Avraam- Parintele Evreilor, el nici nu era pe cand a aparut isus sau religia asta.
Sodoma si Gomora poate au existat dar nu au disparut asa cum scrie in biblie. Si nu poti spune ca e adevarat ce scrie in biblie pentru ca nu s-au putut intelege scrierile.
"scrierile din Babilonul regelui Nabucodonosor" asta ti se pare o dovada a existentei lui dumnezeu, isus.
"Iosif Flaviu, un alt istoric, de data asta evreu insa, vorbeste tot de Iisus, spunand ca era persecutat pentru ca a adus "o altfel de credinta" in lume."- Nu am auzit in viata mea de istoricu asta.

"Asta doar asa, chestii mai importante, asupra carora sunt de acord istoricii.
Pune mana si citeste, life's a bitch si fara creier n-ajungi departe."- Cum adica pune mana si citeste, pun pariu ca nu ai citit un sfert din ce am citit eu.

P.s: Sunt ateu!

P.s2: Iti sugerezi sa citesti: Tot ce tine de demonologie, si restul bibliilor (coran,biblia neagara,etc).
P.s3: Esti un alt fanatic religios pe care il vad, detest fanaticii!

They can't stop us
Let 'em try!
For Heavy Metal
We will die!
Sus In jos
Syryus
Critic
Critic

MesajSubiect: Re: Religia   Mier Iul 25, 2012 10:08 pm

Ateii sunt de obicei mai inteligenti. Si n-au treaba cu demonologia. Nicio treaba. Si au auzit de Iosif Flavius.
De curiozitate asa, ce varsta ai? Pentru ca sunt gata sa pun pariu ca nu-i trecuta de 18. Stiu ca adolescenta e grea si tre' sa fii ofticat pe ceva, preferabil tot, dar ignoranta nu o inteleg. Dupa ce iti demontez afirmatiile tu ma trimiti sa citesc demonologie?
Stii macar ce e crestinismul? Ai citit ceva din doctrina crestina afara de Tatal Nostru si cele zece porunci? Pai cum mama dracului sa te legi de o religie care zice sa-ti iubesti pana si vrajmasii cu argumentul ca satanismul e mai bun? Pana si ateii stiu regula: leaga-te de Dumnezeu, nu de morala. Pe bune, nu inteleg cum poti fi atat de ignorant.
Sus In jos
Gorlan
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: Religia   Mier Iul 25, 2012 10:23 pm

Ignorant ha? Uite asta urasc la crestinism, sti macar ce inseamna demonologie? Voi va rezumati la o singura carte si anume biblia (pe care am citit-o), voi nu prea ganditi rational (ma refer in special la fanatici). Hai sa vad cat de rational gandesti, cine l-a creat pe dumnezeu? Dumnezeu in biblie spune ca a creat pamantul si tot ce contine el in 7 zile, restul sistemelor,stelelor si planetelor cine le-a creat? De ce a facut rasa umana superioara? De ce a pus rasa umana pe o planeta asa de mica, cand putea sa ne puna pe o planeta la fel de mare ca steaua sirius? (Mi se pare ca e mai mare decat soarele cu 700000 mil km2), De ce nu lasa o singura religie pe Tera? De ce nu se arata oamenilor?

Raspunde-mi la toate intrebarile sa vad cat de rational gandesti.

They can't stop us
Let 'em try!
For Heavy Metal
We will die!
Sus In jos
Syryus
Critic
Critic

MesajSubiect: Re: Religia   Mier Iul 25, 2012 11:33 pm

Asa. Ignora total ce zic, apuca-te de pus intrebari aiurea si schimba subiectul atunci cand nu-ti convine cum merge discutia. Serios acum, aicea e loc de o dezbatere si tare mi-ar placea sa am si cu cine dezbate ceva.
Acum.
- Dumnezeu n-a fost creat. Cand vorbesti de fiinte superioare nu ai cum sa exprimi insusirile/actiunile lor ce au loc in afara planului nostru de existenta altcumva decat prin analogii. E ca si cum ai cere unei rame sa comenteze muzica clasica.
- Ai citit Biblia? Pe bune? Si partea in care e facut cerul (care e fix la inceput) cui ai lasat-o? Sau cerul la tine cuprinde doar nori, fara planete, fara galaxii.
- Rasa umana nu e superioara, e rationala si constienta.
- Daca am fi trait pe o planeta cu gravitatia de enspe mii de g, atunci chiar am fi aratat ca niste rame. Probabil Dumnezeu n-a vrut sa ne taram pe pamant.
- A lasat o singura religie. Noi am inventat alte cateva mii. Trebuia sa ne trazneasca de cate ori o luam pe langa?
- Se arata bre. Noi nu stim sa-l simtim. Saracul cred ca urla la noi de nu mai poate, dar e la fel ca si cum am urla noi la o furnica: nu pricepe care-i treaba.
Sus In jos
Gorlan
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: Religia   Joi Iul 26, 2012 10:36 am

"- Ai citit Biblia? Pe bune? Si partea in care e facut cerul (care e fix la inceput) cui ai lasat-o? Sau cerul la tine cuprinde doar nori, fara planete, fara galaxii."

Cerul? Ce intelegi tu prin cer? Intelegi tot spatiul? Ai vazut macar cat sunt celelalte stele/planete pe langa Pamant? Ca sa faca Pamantul i-a trebuit 6 zile deci daca tu spui ca cerul cuprinde si restul corpurilor cosmice. Inseamna ca Venus/Jupiter sunt neimportante, pe astea le-a facut in 2-3 ore, Stelele care sunt de 99999999 trilioane de ori mai mari decat Pamantul, iar la fel, le-a facut in 5 minute.

- Daca am fi trait pe o planeta cu gravitatia de enspe mii de g, atunci chiar am fi aratat ca niste rame. Probabil Dumnezeu n-a vrut sa ne taram pe pamant.
Aici nu gandesti de loc rational, clar. Daca el e dumnezeu putea sa faca gravitatea identica cu cea a Pamantului. El poate sa faca orice nu? De ce nu a facut asta, sau de ce a discriminat celelalte vietuitoare si lor nu le-a dat gandire rationala?

They can't stop us
Let 'em try!
For Heavy Metal
We will die!
Sus In jos
Syryus
Critic
Critic

MesajSubiect: Re: Religia   Joi Iul 26, 2012 11:00 am

1. Atemporalitate. Aspatialitate. Percepi timpul si spatiul din perspectiva umana. Dumnezeu nu e om.
2. Facand gravitatia mai mica, planeta s-ar fi dezintegrat. Regulile fizicii sunt perfecte asa cum exista ele. Orice abatere mai mare sau mai mica si universul asa cum il stim noi nu ar fi existat.
Sus In jos
Kitsune
Designer
Designer

Mesaje Mesaje : 52

MesajSubiect: Re: Religia   Joi Iul 26, 2012 12:32 pm

Eu sunt ortodox, nu cred în religie sau orice altceva legat de dumnezeu, sfinţi etc. Eu rad şi de oamenii care se închină în faţa unei cladiri doar findca are o crupe ( biserica ). Deci sunt un necredincios, asta e.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Religia   

Sus In jos

Religia
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Religia pentru copii, si nu numai
» Religia pentru copii si nu numai (3)
» Religia pentru copii si nu numai (2)