Anime Fiction
Inregistrati-va pe forumul nostru !
Pentru a avea acces la toate categoriile si de a vedea toate continuturile sunteti rugat sa accesati un cont sau sa va creeati unul, aceasta operatie avand un timp estimat la maxim 2 minute !

Welcome to FAN FICTION world!

AcasaPortalInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Please Remember

In jos 
AutorMesaj
K@mI
Yuri/yaoi fan
Yuri/yaoi fan

Sex Sex : feminin Bivol
Mesaje Mesaje : 18
Varsta Varsta : 20
Localizare Localizare : Nowhere

MesajSubiect: Please Remember   Dum Iun 24, 2012 11:13 am

I Chapter
-Part 1

Razele aurii ale soarelui luminau cu putere localul deja aglomerat. Copii,adolescenti si adulti continuau sa intre, cu zambete largi pe buze,pe usa de sticla a micutei cofetarii.
Privirea-mi cenusie ca argintul imi aluneca usor de la un grup de persoane la altul.Fara sa vreau,auzeam pana si cea mai mica soapta,chicotit sau discutie insa nu eram capabil sa descifrez simnficatul tuturor acelor cuvinte puse impreuna,mintea mea fiind in cu totul alta parte. Mi-am sprijinit cu o miscare lenesa capul in palma, mana fiindu-mi la randul ei asezata pe masuta rotunda de sticla pe care tocmai fusesera puse doua pahare lungi pline cu gheata. Am asteptat ca barmanul sa toarne lichidul portocaliu in cele doua recipiente apoi,cu mana libera, am dus bautura la gura sorbind sucul proaspat de portocale.Pentru cateva momente am tinut paharul in mana in fata ochilor fixandu-l cu un fals interes. Gheata se topea incetul cu incetul din cauza caldurii exagerate din acea ultima zi de august;o jumatate de felie de portocala jacea neatinsa pe marginea recipientului de sticla dura iar o umbreluta multicolora,care avea misiunea de a orna bautura,plutea usor printre cuburile de gheata ramase. L-am asezat la loc pe suprafata transparenta,lasandu-mi mana sa se odihneasca langa pahar iar nu dupa mult timp am simtit pe pielea-mi usor bronzata atingerea fina a unor degete lungi care se inclestau fara sfiala cu ale mele pana cand mana imi fu cuprinsa intr-o strangere usoara. Am ridicat privirea cat sa pot observa persoana ce-mi statea in fata,fixandu-ma cu ceea ce ar trebui sa fie interes.Acea pereche de ochi verzi ca smaraldul pe o fata ovala si bine bronzata incadrata de lugi suvite blonde nu imi inspirau nimic,poate doar dispret pentru ca stiam ca nu era interesata in mine,
ca de obicei. M-am ridicat brusc de pe scaunul de lemn,tragandu-mi mana din stransoarea adolescentei care era vizibil socata.Mi-am trecut degetele prin parul lung pana la umeri si auriu ca razele soarelui, privind afara pe fereastra cofetariei spre ocean. Intre timp am scos din buzunarul jeansilor albi o bancnota pe care am asezat-o pe masuta rotunda apoi, fara nici macar o privire in plus la adresa blondei, am iesit in viteza din local. Fata se ridicase in picioare la randul ei,strigandu-mi numele de cateva ori si cerandu-mi sa ma intorc dar eram cu mintea in o cu totul alta parte,incat nu am inteles mare lucru din ce rostise.Un oftat sonor imi parasise buzele in timp ce pasi rapizi ma conduceau spre un hotel mult prea luxos pentru gusturile mele, unde bunul meu prieten Kiro imi facuse rost de rezervare. Pana cu cateva ore in urma fusese si el in acel hotel cu familia lui. Impotriva vointei mele ma tarasera si pe mine in micuta lor vacanta,avand in vedere ca roscatul si eu ne cunosteam,practic si teoretic, de cand ne nascusem. Inainte sa plece ma intrebase daca vreau sa ma intorc cu el si parintii sai inapoi in Osaka, dar am refuzat amabil oferta. Mai lipsea o saptamana pana la inceputul scolii iar eu vroiam sa ma bucur de timpul care imi ramasese departe de locul pe care eram nevoit sa il numesc "casa". Acela era unul dintre cele doua motive pentru care am hotarat sa raman singur
pe acea micuta insula de pe Pacific. Intrat in cladire,am luat cheia camerei mele de la receptionera care,vazandu-mi expresia mai dura ca de obicei, ma privi oarecum ingrijorata. Am ignorat-o si mi-am continuat drumul spre camera; am trecut pe langa elevator,vrand sa urc scarile pana la etajul 5. Nu aveam nervii necesari pentru a sta nemiscat in liftul de obcei plin de persoane care ma priveau inistent si sopteau intre ele fraze care ma deranjau destul de mult. Eram satul ca lumea sa vada in mine un baietel orfan care supravietuise ca prin miracol unui incendiu devastator,sau un mijloc prin care sa se apropie de averea familiei mele. Ma saturasem sa fiu inconjurat de prieteni falsi care sa nu ma vada pentru ceea ce sunt cu adevarat. Falsa amabilitate, zambete fortate si priviri rautacioase,pline de invidie si repros imi faceau greata. Doar gandul ma facea sa-mi pierd calmul cu usurinta. Pentru o singura secunda am inchis ochii si am inspirat profund,incercand sa nu ma mai gandesc la nimic; acel scurt moment de neatentie ma facu sa nu observ o alta persoana,la fel de grabita ca mine, care avusese intentia de a cobora scarile. Ciocnidu-se de mine,facu un pas in spate inainte de a-si pierde complet echilibrul de a cadea pe cimentul rece. Eu am ramas aproape neclintit; lovitura doar ce ma impinsese putin in spate. Ceea ce m-a surprins nu a fost accidentul,ci persoana care il cauzase. Privirea-mi argintie,plina de raceala intalnise doi ochi mari si vioi, mai negri decat a unui cerb pe care i-am recunoscut imediat: Ashiya Mizuki, colegul meu de clasa si persoana
care isi facuse loc in inima mea cu o incredbila usurinta. Acesta isi dadu parul lung pana la umeri si negru ca smoala din fata ochilor si ma privi la fel de surprins.
-N..Nobuo...Shin? murmurase inclinand usor capul intr-o parte,gest facut de fiecare data cand punea o intrebare. Am aprobat,limitandu-ma la a da din cap in sens afirmativ.
-Imi pare rau. Adaugase. Trebuia sa fiu mai atent pe unde merg... Isi dusese o mana la ceafa, ciufulindu-si usor parul; buzele ii se arcuira intr-un zambet mic dar atat de sincer. Nu puteam gasi urma de superficialitate in niciun gest de-al brunetului. Mizuki era singura persoana,cu exceptia lui Kiro, care ma considera o persoana ca oricare alta si ii eram recunoscator. Am intins mana dreapta spre el.
-Nu iti cere scuze; nici eu nu am fost atent pe unde mergeam. Mizuki imi prinsese mana; atingerea fina a degetelor sale imi dadu fiori, in sensul bun al cuvantului. O atingere inocenta care insemna atat de mult pentru mine. Pentru o secunda parea ca gheata din privirea mea se topise iar un zambet,de data aceasta real, isi facu loc pe buzele mele.
-Esti bine? Am continuat dupa ce brunetul se ridica in picioare. isi scutura hainele de praf apoi ma privi direct in ochi,ceva ce nu multe persoane indrazneau sa faca;dar el era special. Era amabil,sincer si nu se temea in a-si exprima punctul de vedere; probabil toate aceste calitati ale sale ma facusera sa ma indragostesc de el. Stiam cat e de gresit si imoral sa iti doresti cu atata ardoare o persoana de acelasi sex;lumea privea acest tip de relatie cu ochi rai si acuzatori dar as fi fost dispus sa ignor aceste prejudecati daca as fi putut sa am acea fiinta, pentru mine perfecta.
-Sunt bine. Doar o mica durere de spate,dar totul e in regula. Imi raspunse iar zambetul ii disparu brusc de pe buze cand observa ca inca ma tinea de mana. Probabil ii displacea acel contact intre noi pentru ca isi trasese repede mana din usoara stransoare.Mizuki isi drese vocea, luandu-si pe urma privirea de la mine si asezand-o asupra scarilor din spatele meu.
Oftase usor,ma ocolise iar dupa un mic semn de salut cu mana la adresa mea disparuse in jos pe scari fara un cuvant in plus.Acel comportament neasteptat al brunetului ma facea
sa ma intreb daca aveam sa il mai vad inainte de inceperea noului an scolar.
~~~~~~
Nobuo Shin
Ashiya Mizuki [ignore the bitch please >,>]
~~~~~~

Criticati cat va doreste inima; vreau sa aud tot ceea ce credeti despre acest fic asa ca nu fiti timizi, puenti-va degetele dragute la treaba si scrieti-va parerile :)

I will not bow
I will not break
I will shut the world away
I will not fall
I will not fade
I will take your breath away...
Sus In jos
http://dangerous-pleasure.forumattivo.it/
Elie.
Administrator
Administrator

Sex Sex : feminin Mesaje Mesaje : 2139

MesajSubiect: Re: Please Remember   Dum Iun 24, 2012 2:14 pm

Ehm..cu chiu cu vai am citit primul fic yaoi ..si minune , prima parte nu contine nimic rau. (deocamdata) :hellyes: Detaliile alea ma cam aburesc , adica sunt multe si ma pierd printre ele , iar apoi revin din nou in continuarea actiunii. E bun pontul tau de a pune poze cu personajele . Presupun ca e un fic cu o viata normala , iar tipul de pe scari (cel ce a aparut in poveste mai tarziu) cred ca tine locul fetei , in ce fel l-ai caracterizat asta am inteles. :nene: Nu a fost asa de lunga , chiar daca la inceput am spus ca vai e asa lung si e si yaoi..de ce sa il citesc. Dar crede-ma , titlul forumului e Anime Fiction , poate sunt eu singura care citeste fic-urile astea , dar imi place. Cred ca ma apuc si eu de unul..dar nu te astepta la un Yuri/Yaoi/Hentai . Nu cred ca il vei citit pe el meu fiindca la poza , a 2 ai spus "[ignore the bitch please >,>]" , deci eu cred ca te deranjeaza cand o fata de apropie de un baiat :)) . Oricum , daca mai cunosti persone care scriu fic-uri , spunele ca eu chiar caut unul , care se aiba si un sfarsit , nu sa sa opreasca pe la mijlocul povestii. Sper sa pui si partea urmatoare. Ai un fel de a povesti si a creea ,original si iti doresc succes si multa inspiratie la partil. See ya!
Sus In jos
http://animeplace-fic.boardlog.com
K@mI
Yuri/yaoi fan
Yuri/yaoi fan

Sex Sex : feminin Bivol
Mesaje Mesaje : 18
Varsta Varsta : 20
Localizare Localizare : Nowhere

MesajSubiect: Re: Please Remember   Dum Iun 24, 2012 2:53 pm

Iti multumesc ca ai riscat sa citesti acest fic. Dupa cate am inteles, nu prea agreezi relatiile homosexuale...dar asta e. Daca vrei sa citesti mai departe,te voi anunta cand va aparea vreo parte hentai. Cat despre faza cu "ignore the bitch" tot ce am vrut sa dau de inteles era ca tipa nu e de luat in considerare ci doar brunetul. Si nu,nu am absolut nimic impotriva relatiilor hetero [I'm a girl too so that would be kind of weird...]

I will not bow
I will not break
I will shut the world away
I will not fall
I will not fade
I will take your breath away...
Sus In jos
http://dangerous-pleasure.forumattivo.it/
Elie.
Administrator
Administrator

Sex Sex : feminin Mesaje Mesaje : 2139

MesajSubiect: Re: Please Remember   Dum Iun 24, 2012 3:21 pm

Scuzele mele :P Am mai citit parti hentai dar nu intre 2 baieti..nu ca urasc sau ceva , dar nu ma atrage , nu am pofta sa citesc..yaoi-uri. Dar am fost asa curioasa sa vad cum e fic-ul tau incat l-am citit. Oricum sa anunti cand vine o parte daia :)
Sus In jos
http://animeplace-fic.boardlog.com
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Please Remember   

Sus In jos

Please Remember
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Hatirla Sevgili _ Remember Darling

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum