Anime Fiction
Inregistrati-va pe forumul nostru !
Pentru a avea acces la toate categoriile si de a vedea toate continuturile sunteti rugat sa accesati un cont sau sa va creeati unul, aceasta operatie avand un timp estimat la maxim 2 minute !

Welcome to FAN FICTION world!

AcasaPortalInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Harold and Kumar!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
IzZ.
Membrii
Membrii

Sex Sex : feminin Bivol
Mesaje Mesaje : 26
Varsta Varsta : 20
Localizare Localizare : here, there, everywhere

MesajSubiect: Harold and Kumar!   Mar Iul 10, 2012 4:39 pm

Oficial sunt indragostita de cele 3 filme pe care le-am vazut cu Harold si Kumar, vi le recomand pe toate, daca aveti chef de ras.

1. Harold and Kumar Go to White Castle ( Harold si Kumar merg la White Castle )
Cel mai bun dintre cele 3 filme, regizorul mi-a citit gandurile, Harold si Kumar fac parte din personalitatea mea,si scenele acelea erau in capul meu de mult, dar eu n-o sa ajung regizor, deci ma bucur ca le-a pus cineva in practica :]]

Harold Lee ( John Cho ) este un coreean , trecut de douazeci de ani urmand o cariera in investitii bancare , este o persoana foarte ordonata, dar, care este usor de influentat si indragostit de Maria, vecina lui, cu care nu discuta mai deloc. In timp ce, Kumar Patel ( Kal Penn ) , prietenul lui, care are aceeasi varsta ca el, este un tip dezordonat de origine indiana ce incearca sa intre la facultatea de medicina, precum doreste si tatal sau. Cei doi sunt, deasemenea, si fumatori de iarba, nu rateaza nici macar o ocazie cand vine vorba de a se droga.
Intr-o noapte, in timp ce doi sunt "high" [imi place sa spun asta :]] si cauta un restaurant pentru a comanda mancare, dau de o reclama pentru fast-foodul White Castel. Pofta lor nebuna de a manca acei hamburgeri ii cam baga in probleme. Urmand sa aiba pe neasteptate o noapte plina de peripetii amuzante, in incercarea de a ajunge la White Castel.

2. Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay ( Harold si Kumar evadeaza din Guantanamo Bay )

Dupa ce baietii se intorc de la White Castel, Harold isi confezeaza iubirea, insa, afla cu tristete ca Maria va avea sa plece in Amsterdam pentru cateva zile. Se acomodeaza cu gandul, insa Kumar nu pare deloc deacord si il forteaza pe al sau prieten s-o urmeze pe Maria. Lucrurile nu merg chiar asa de bine, si de data aceasta baietii intra intr-o gramada de probleme, ajungand din persoane anonime , in "Dati in urmarire generala" in toata lumea. Dupa ce sunt dusi in inchisoarea Guantanamo Bay, crezandu-se ca sunt niste teroristi, din cauza lipsei de astampar al lui Kumar, evadeaza, insa lucrurile devin din ce in ce mai rele, si mai amuzante pentru cei doi. Kumar isi recastiga si iubita din liceu in aceasta parte.

3. A Very Harold & Kumar 3D Christmas

Actiunea se petrece dupa sase ani de la aventura din Guantanamo Bay, baietii acum nu mai sunt in relatii bune, Harold asezandu-se alaturi de Maria la casa lui si Kumar, fiind Kumar. Harold incearca sa faca orice pentru a-l impresiona pe tatal Mariei, insa nu prea reuseste. Kumar primeste un pachet care este pentru Harold si decide sa-si faca putin curaj si sa i-l duca. Mare greseala, caci ii distruge in totalitate Craciunul lui Harold, dupa ce ii da foc bradului adus de tatal Mariei. Baietii vor avea din nou o seara buclucasa, in incercarea de a gasi un brad la fel de bun ca acela.

Ultimul nu mi s-a parut atat de reusit, insa e si normal asta, nu poti sa ai o imaginatie cat pentru o populatie intreaga, si cu toate acestea vi le recomand pe toate 3, din cate stiu s-a lansat si a 4-a parte, insa nu o pot gasi deloc pe net. Oricum sper sa va uitati la macar unul dintre ele :o3 Sunt super amuzante xD Si mai sper ca ati inteles ceva, nu prea sunt buna la povestit ^^"

Do more than just exist.
Sus In jos
http://asian-secret.tumblr.com/

Harold and Kumar!
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Kareena Kapoor

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Fiction :: ♦ Cafeneaua Forumului ♦ :: Tv & Showbiz :: Filme-
Mergi direct la: