Anime Fiction
Inregistrati-va pe forumul nostru !
Pentru a avea acces la toate categoriile si de a vedea toate continuturile sunteti rugat sa accesati un cont sau sa va creeati unul, aceasta operatie avand un timp estimat la maxim 2 minute !

Welcome to FAN FICTION world!

AcasaPortalInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Ce este fericirea

In jos 
AutorMesaj
Inque~
Critic
Critic

Sex Sex : feminin Cocos
Mesaje Mesaje : 110
Varsta Varsta : 24

MesajSubiect: Ce este fericirea   Mar Iul 17, 2012 6:20 pm

M-am gandit sa imi pun si eu ficul. Am vazut ca nu sunt foarte multe, sper sa fie citit. :]

Ce este fericirea

Prolog

Degetele sale îi atinseră obrazul, mâinile îi cuprinseră trupul într-o îmbrăţişare strânsă, iar ochii săi negri străluceau la vederea imaginii sale. Nu mai conta nimic, nu mai exista nimic; doar el, cel care îl făcea să se piardă cu totul... Inima îi râdea, iar buzele îi rămăseseră arcuite în acelaşi zâmbet pe care îl avea de fiecare dată când îi vedea chipul. Tot corpul i se strânsese la pieptul lui, parcă dorind să fie cât mai aproape de inima sa. „Te iubesc”, îşi repeta în minte, strângând pleoapele, simţind cum parfumul lui îi invadează nările. Inspiră adânc, iar fiori uşori îl trecură în tot corpul. Capul îi fu ridicat, iar pe buze simţi o presiune anume, ce o ştia prea bine, care îi făcea mereu genunchii să se înmoaie şi să se topească total... Îi atinse iar obrazul, răspunzându-i plin de iubire. Nici nu realizase când buzele îi fuseseră eliberate, ci continua să îşi ţină ochii închişi şi să aştepte...
    - Tadao?
    Zâmbi fără să îi deschidă, realizând că se terminase, şi se cuibări din nou la pieptul lui. Doar el putea să îi spună numele în acel fel şi să provoace asemenea vibraţii, doar braţele lui îi puteau aduce linişte. Îşi ridică privirea către el, absorbit de imaginea sa. Zâmbea larg, atingându-i buzele cu degetele, parcă pentru a se convinge că era, într-adevăr, acolo.
    - De ce plângi?
    Îl privi buimac, cu ochi mari, încercând să se dezmeticească. Nu înţelese despre ce vorbea, până nu începu să îl vadă în ceaţă. Îşi duse mâna la ochi şi se şterse, privindu-şi apoi degetele confuz. Erau umede, ce ciudat...
    - Nu plâng... Doar...
    Lăsă câteva clipe să treacă, jucându-se cu umezeala de pe degetele sale. Care era motivul? Îşi ridică privirea către el, zâmbind.
    - Sunt doar... fericit.
    Se agăţă strâns de gâtul lui, închizând ochii, ducându-şi degetele în părul lui. Îi simţi mâinile pe spatele lui, strângându-l.
    - Te iubesc..., îi murmură în ureche, doar ca să îl priveasca apoi zâmbind şi să îl audă spunându-i acelaşi lucru.

Sus In jos
Skilly
Moderator
Moderator

Sex Sex : feminin Pisica
Mesaje Mesaje : 1087
Varsta Varsta : 19
Localizare Localizare : Zalau/Salaj

MesajSubiect: Re: Ce este fericirea   Mar Iul 17, 2012 6:54 pm

Eu cred ca l-am mai citit si pe forumul lui Lene cand l-ai postat -.-
Oricum, imi sti parerea, scri genial, astept next.
Succes pe viitor :-bd
P.S: Daca ai putea sa pui o poza cu personajele, ar fi perfect, dar asta e decizia ta, tu alegi ce faci ^^

"Some people believe in God, I believe in Music, some people pray I just turn on the radio"

Sus In jos
http://www.oglinda-sparta.blogspot.com
Elie.
Administrator
Administrator

Sex Sex : feminin Mesaje Mesaje : 2139

MesajSubiect: Re: Ce este fericirea   Mar Iul 17, 2012 7:27 pm

Hm..alt fic scris corect si detaliat bine :o3 . Eu una le citesc , daca nu las comentariu nu inseamna ca nu l-am citit..uneori ma gandeam daca sa il continui pe al meu . La asta nu prea stiu ce sa zic. Insa imi place frazele " Nu plâng... Doar.../ - Sunt doar... fericit." . Astept continuarea , ca sa inteleg mai bine.
Sus In jos
http://animeplace-fic.boardlog.com
Inque~
Critic
Critic

Sex Sex : feminin Cocos
Mesaje Mesaje : 110
Varsta Varsta : 24

MesajSubiect: Re: Ce este fericirea   Mar Iul 17, 2012 7:29 pm

O sa pun poze cu personajele din nextul viitor. Vreau sa vad daca sunt userii interesati de el. ^^
Akari, sper sa imi comentezi daca imi place, ca nu pun next daca nu am macar un comment. :)) Ca nah... sa vad ca se citeste, totusi, sa nu pun aiurea.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Ce este fericirea   

Sus In jos

Ce este fericirea
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Care este locul tau preferat?
» Care este stilul tau vestimentar?
» ZODIA SAGETATORULUI