Anime Fiction
Inregistrati-va pe forumul nostru !
Pentru a avea acces la toate categoriile si de a vedea toate continuturile sunteti rugat sa accesati un cont sau sa va creeati unul, aceasta operatie avand un timp estimat la maxim 2 minute !

Welcome to FAN FICTION world!

AcasaPortalInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Telefoanele

In jos 
AutorMesaj
Elie.
Administrator
Administrator

Sex Sex : feminin Mesaje Mesaje : 2139

MesajSubiect: Telefoanele   Mier Iul 18, 2012 10:08 am

Ce parere aveti de persoanele care vorbesc ore in sir la un amarat de telefon? la voi cum e?
Sus In jos
http://animeplace-fic.boardlog.com
Dee.
Membrii
Membrii

Sex Sex : feminin Tigru
Mesaje Mesaje : 514
Varsta Varsta : 20

MesajSubiect: Re: Telefoanele   Sam Iul 21, 2012 6:02 pm

Sunt una din acele persoane. =))
Mai ales când vorbesc la fix cu cele mai bune prietene. Stăm ore întregi vorbind prin conferință la telefon. O dată am stat de la șapte seara până pe la patru dimineața și nici nu ne-am dat seama cum a trecut timpul.
Acum că e vacanță se întămplă să fim plecate din oraș și să nu ne putem vedea așa că vorbim la telefon.Și iarăși stăm câteva ore bune să povestim toate lucrurile inutile.
Nu sunt dependentă de telefon, există și zile în care uit de el. Dar a devenit o necesitate Și na, m-am obișnuit cu el.

You are born and then you die, but in between you can do anything you want. It's society that creates rules for us, but you can break out of that.
Sus In jos
http://silverrbeatles.tumblr.com/
Sou
Membrii
Membrii

Mesaje Mesaje : 69

MesajSubiect: Re: Telefoanele   Dum Iul 22, 2012 10:19 pm

Mie nu îmi place să vorbesc la telefon! Dar trimit la mesaje câte vreţi. Pentru asta îl ţin şi pt muzică şi net. Nu mă simt în largul meu când vorbesc la telefon. Deşi când vorbesc , asza din an în Paşte, vorbesc pe puţin 2 ore. Chiar o prietenă mă întreba de ce nu îmi place că vorbesc mult. Dar tot mi se pare incomod. Prefer să scriu mesaje. mi-e mai uşor şi nimeni din afară nu poate auzi sau vedea ce scriu altfel m-ar considera nebună probabil ahem *cough*
Sus In jos
Skilly
Moderator
Moderator

Sex Sex : feminin Pisica
Mesaje Mesaje : 1087
Varsta Varsta : 19
Localizare Localizare : Zalau/Salaj

MesajSubiect: Re: Telefoanele   Lun Iul 23, 2012 9:51 am

Urasc sa vorbesc mult la telefon.
Tot timpul nu le-am inteles pe persoanele acelaea care vorbesc ore in sir fara sa faca macar o pauza mica de cateva minute. Telefonul meu il folosesc la muzica si la fotografiat lucruri plictisitoare. Cea mai lunga conversatie a mea a fost de o ora si ceva, dar atunci vorbeam despre excursia care o sa o facem cu prietenii, si luam pauze de 10-15 minute. Oricum, cand ma suna cineva, vorbesc cu el 1-2 minute, apoi ii spun ca trebuie sa inchid si ca mai vorbim o.o

"Some people believe in God, I believe in Music, some people pray I just turn on the radio"

Sus In jos
http://www.oglinda-sparta.blogspot.com
Elyurias
Membrii
Membrii

Sex Sex : feminin Sarpe
Mesaje Mesaje : 207
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Asgard

MesajSubiect: Re: Telefoanele   Joi Iul 26, 2012 7:37 am

Nu sunt dependenta de telefon, dar a devenit un accesoriu de care nu ma despart foarte usor. Mi-a inlocuit mp3-player-ul, mai fac cate o poza cand nu am aparatul foto la mine si pot cauta pe net daca ma intereseaza ceva. De vorbit, vorbesc destul de mult, dar nu cu prietenii cu care sunt inacelasi oras, cu acestia conversatiile se rezuma la 2-3 minute. Cum am foarte multi prieteni in alte orase, in schimb, cu ei vorbesc ore, pentru ca imi e usor sa ies la un suc cu cei din acelasi oras si sa ne povestim tot ce am facut/vazut/trait, dar cu cei din alt oras nu. Si imi place sa tin legatura cu acestia, si conversatiile interminabile la telefon, sau uneori pe Skype, pastreaza inca vie prietenia noastra. Tinand cont ca sunt si la facultate, in alt oras decat prietenii mei, si cu ei vorbesc foarte mult la telefon.

Sus In jos
http://bigblackuglyspider.tumblr.com/
Electra :3
Yuri/yaoi fan
Yuri/yaoi fan

Sex Sex : feminin Sobolan
Mesaje Mesaje : 225
Varsta Varsta : 21
Localizare Localizare : Potatoes World.

MesajSubiect: Re: Telefoanele   Sam Sept 08, 2012 7:03 pm

Eu una vorbesc la telefon doar cand am nevoiem uneori nu raspund ca nu am chef.. :/ Dar il folosesc pentru cand nu am apratul foto la mine sau cand vreau sa dorm cu muzica in urechi cand am chef sa stau pe facebook si twitter in ore sa nu ma plictisesc. Imi place sa trimit si mesaje, nu ma omor dupa el, dar nu as renunta la el.

Let me join you! I don't care what you people say.. I'm not Satan's son...
I'm no relation to that filthy beast!! My only father.. is the old man!
[b]
Sus In jos
Gorlan
Administrator
Administrator

Sex Sex : masculin Mesaje Mesaje : 666

MesajSubiect: Re: Telefoanele   Mier Sept 12, 2012 12:49 am

Eu vorbesc destul la telefon, dar nu raspund nici de al naiba cand mie lene sau dorm. Si de obicei nici nu prea stiu cu cine vorbesc pentru ca nu memorez numerele in telefon.

They can't stop us
Let 'em try!
For Heavy Metal
We will die!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Telefoanele   

Sus In jos

Telefoanele
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum