Anime Fiction
Inregistrati-va pe forumul nostru !
Pentru a avea acces la toate categoriile si de a vedea toate continuturile sunteti rugat sa accesati un cont sau sa va creeati unul, aceasta operatie avand un timp estimat la maxim 2 minute !

Welcome to FAN FICTION world!

AcasaPortalInregistrareConectare

Distribuiţi | 

One-shots

In jos 
AutorMesaj
Syryus
Critic
Critic

Sex Sex : masculin Sarpe
Mesaje Mesaje : 49
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Suceava

MesajSubiect: One-shots   Mar Iul 24, 2012 12:46 am

Scriam mai mult inainte, din pacate, asa ca tot ce pun aici o sa fie un pic vechi, pana imi revine inspiratia. Now...
Am scris chestia asta pe fondul unei depresii, dar cum a iesit totusi ceva decent am decis sa o pastrez impreuna cu celelalte creatii ale mele.

Pana cand moartea

- M-ai distrus. Am sa te omor!
Tanara femeie tinea un mic pistol indreptat spre un barbat nu cu mult trecut de douazeci si cinci de ani, cu parul saten tuns aproape scurt si ochii negri sfredelitori pironind-o. Robert, caci acesta era numele lui, nu se ridica, nici nu schita vreun gest drept reactie la spusele femeii.
- Ai facut asta singura, Lara. Demult. Atunci.
Atunci insemna acum doi ani, cand se despartisera. Lara stranse mai tare pistolul,scuturandu-si parul blond si muscandu-si pana la sange buza de jos.

- Si voi face mereu cum ma sfatuieste iubitul meu...
- Mereu?
Barbatul parea ca abia se poate abtine sa nu rada, desi incerca sa pastreze o expresie solemna si serioasa.
- Robert, nu incurca lucrurile, juramantul era despre ales haine, chicoti blonda, lasandu-si si mai tare capul pe umarul lui.
Vantul cald matura cateva frunze de pe aleea din fata celor doi, aducandu-le la picioarele bancii pe care sedeau. Ultima luna de vara era pe sfarsite, insa doar copacii prevesteau apropierea zilelor de toamna fiindca soarele isi revarsa cu aceeasi darnicie caldura asupra orasului.
- Cum as putea incurca lucrurile? o intreba el, sarutand-o scurt inainte de a apuca sa zica ceva.
- Ce intrebare e asta? se incrunta Lara in gluma. Nu e vina mea ca nu stiu sa-mi asortez imbracamintea si daca n-ai fi designer vestimentar, nici macar n-ai fi observat asta! spuse ea, apoi scoase limba la el si isi lasa capul din nou pe umarul barbatului.
- Stii, nu cred ca as fi putut sa nu observ ca ti-ai luat balerini de culori diferite sambata dimineata.
- Eram beata! rase ea, facandu-l si pe Robert sa reactioneze la fel, acesta incercand sa o sarute printre rasete, fara succes insa.

- Te doare-n fund!
- Lasa-ma cu expresii de astea. Ce dracu' vrei sa fac, sa plang? ii replica barbatul, trantindu-se nervos in fotoliu.
Lara se apropie de birou si lovi puternic cu ambele palme in lemnul rece, aplecandu-se spre Robert.
- Stiu ca iti convine, stiu ca tu ai vrut niciodata sa reusesc, dar o sa intru la medicina chiar daca iti place, chiar daca nu!
- Da, sigur, o sa intri picand examenele de admitere. Ti-am spus doar...
- Scuteste-ma! Tu, atotstiutorul. Ai prefera sa fac o universitate de rahat si sa-mi pierd viata stand inchisa intr-un birou, ca tine.
Robert se scula, impingand fotoliul puternic in spate, si isi inclesta mainile pe marginea biroului.
- Bine Lara. Urmeaza-ti incapatanarea, dar urmeaza-ti-o fara mine.

- Cum e?
- Binisor. Ma inteleg cu colegii, profii sunt acceptabili. Mi-e dor de tine.
- Inca o luna, Lara, si revin in tara. Ai mai vorbit cu ai tai?
- Nu, sunt inca suparati ca am picat admiterea. Oricum, nu imi pasa de ce fac ei. Vreau doar sa te intorci cu bine.
- De fiecare data m-am intors, iubito.
- Da, dar...
- Ce?
- Nimic.
- Stiu ca e ceva. Imi spui data viitoare, incepe prezentarea si trebuie sa inchid. Te iubesc!
- Si eu...

- A fost doar un sarut!
Il privea cu lacrimi in ochi, stand in genunchi pe aceeasi saltea pe care altadata gemea, acoperita de sarutarile lui.
- Nu o sa intelegi Lara, nu ai cum sa stii ce e aici! spuse barbatul, palid ca un mort si aratand cu mana spre pieptul propriu.
- Dar nici macar nu eram treaza, nici macar nu... Robert! il striga ea, vazandu-l cum se indreapta spre usa.
- Adio! ii raspunse acesta, smulgandu-si mana dintr-a tinerei si inchizand usa apartamentului in urma sa.
Lara se prabusi incet, plangand, pe gresia rece.

- Esti sigur ca vrei sa faci asta,?
-Da Armand, n-am niciun motiv sa ezit.
Robert se opri din impachetat pentru o clipa si il privi pe barbatul care ii pusese intrebarea. Brunet, cu ochii de un albastru inchis si muschii bine definiti sub un tricou alb, acesta statea rezemat de biroul colegului sau care era acum aproape gol.
- Daca asa crezi tu ca e mai bine, eu n-am nimic impotriva. Ma gandesc ca poate o faci din cauza Larei. A trecut deja o luna de la faza din club, nu crezi ca ar trebui sa discutati despre cearta asta? Am auzit ca tipa sufera destul de mult.
-Am discutat atunci ce aveam de discutat. Ma stii pe mine ca-s impulsiv?
-Nu, nu te stiu. Tocmai de asta mi-ar parea rau sa devii acum.
-Plec de la firma doar pentru ca vreau sa fiu propriul meu stapan, Armand. Asta e tot.
-Cum spui tu prietene. Sper doar sa fie o alegere buna.
Armand se dezlipi de birou si se indeparta cu pasi inceti in timp ce Robert isi relua activitatea de mai inainte.

- Tipa aia? E o curva, asta zic toti, dar nu vine pe-aici prea des. Probabil de asta ti-a atras atentia, May.
Femeia care vorbise, o bruneta imbracata intr-o rochie neagra decoltata generos, mai arunca o privire strainei care tocmai intrase in club, apoi se uita curioasa la Armand si Robert, care aveau ochii indreptati spre masa plina de pahare.
- Scuze Julia, mi se parea ca o cunosc. Rob, ce-i cu fata asta serioasa asa dintr-o data, ti-e rau? intreba cealalta femeie de la masa, careia i se adresase bruneta.
- Naiba stie, cred ca e de la fum. Ies un pic pe balcon sa iau o gura de aer.
Dupa ce Robert se indeparta destul de mult incat sa nu ii poata auzi, Armand rosti incet, inca tinandu-si capul aplecat:
- E Lara, fosta lui. A trecut un an jumate aproape si idiotul se comporta de parca ar tine doliu dupa ea. Ai auzit bine Julia, tipa e o curva in toata regula.
- Atunci e bine ca a scapat de ea, nu? intreba May, ducand la gura paharul pe care il tinuse pana atunci in mana.
- Nu stiu, dracu' sa-l inteleaga. Pe atunci Lara nu era asa, acum s-a schimbat si Rob se comporta de parca nu i-ar pasa, dar se vede ca nu-i chiar cum spune el.
Julia nu spuse nimic, doar il urmari cu privirea pe Robert pana ce acesta disparu dincolo de usile deschise.

Mica perna in forma de inima zbura cat colo de pe patul ravasit, maturata de o miscare de-a Larei.
- De ce mai tii chestii de astea copilaresti pe aici? o intreba un barbat inalt, bine facut si cu tuns zero, in timp ce o intoarse, ii defacu picioarele si o penetra, apucandu-i apoi sanul drept cu mana.
-Trebuie sa o arunc, am uitat de ea.
Nu uitase, ci o tinuse pentru ca nu putea sa renunte la ea. Era primul cadou de la Robert si obisnuia sa tina pernuta in brate atunci cand dormea. Lucrurile astea insa nu mai contau acum, nici nu trebuiau sa conteze. Lara isi incolaci picioarele in jurul barbatului si isi apasa corpul mai tare spre al lui, infingandu-si unghiile in pielea aramie de pe spatele acestuia.

- Ai venit sa ma omori si dupa sa te sinucizi, asa e? intreba Robert, inca neparasind locul in care era asezat, ci doar privind-o pe femeia ce tinea arma indreptata spre el.
- De unde...? izbuti sa spuna blonda, aproape plangand din cauza nervilor. Bratul ii tremura din ce in ce mai tare si fu nevoita sa tina arma cu amandoua mainile.
- Viata e ca un joc de sah, Lara. Daca faci prea multe mutari gresite, nu mai are rost sa joci, stii ca oricum vei pierde. Noi doi am pierdut demult.
Se ridica incet si se apropie de femeie, in timp ce aceasta isi lasa pistolul in jos. O imbratisa si ii sopti ceva la ureche.

- Nu pot sa cred ca a trecut deja un an de atunci.
Julia pasi mai aproape cand auzi ca Armand vorbea cu ea. Statuse acolo cateva minute fara ca barbatul sa o observe sau sa para ca facuse acest lucru. Aplecandu-se, aseza buchetul de flori galbene langa piatra de marmura pe care era gravat numele lui Robert.
- Nu stiu ce sa spun, Armand. Sunt la fel de surprinsa ca si atunci. Cu totii stiam ca Lara e o femeie usoara, dar criminala si sinucigasa...cine ar fi crezut?
- Nu cred ca i-am cunoscut cu adevarat pe niciunul dintre ei. Stii prea bine ce scria in raport: Rob nu a opus rezistenta si era exact langa ea.
- Rob era unul dintre cei mai normali tipi pe care ii stiu. Si l-am iubit.
Armand nu mai spuse nimic, ci doar o cuprinse incet cu bratul stang. Vantul incepu sa bata usor.

- Va fi bine. Fa ce ai hotarat.
- Mi-e frica acum. De ce mi-ai facut asta, Robert?
- Tu nu intelegi ca nu conteaza? E putin important cine sau de ce a facut-o. Vietile noastre nu au rost. Nu asa.
- Ai dreptate. Dar tot mi-e frica. Ce vom mai fi dupa?
- Nu stiu. Nu-mi pasa. Aici ne e rau, dincolo va fi altfel sau nimic.
- Iar ai dreptate. Te iubesc.
- Si eu te iubesc. Ne vedem dincolo. Sa nu-ti fie frica.
- Imi e. Dar nu conteaza. Daca putem fi noi doi...
- Noi, Lara. Mereu.
- Mereu.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
http://vs-a.in/
Elie.
Administrator
Administrator

Sex Sex : feminin Mesaje Mesaje : 2139

MesajSubiect: Re: One-shots   Mar Iul 31, 2012 12:59 pm

Dragut , insa am incercat sa inteleg despre ce e vorba catusi de putin. Iar la final "Noi, Lara. Mereu.
- Mereu." , fraza asta o intalneam des in anime-uri (exceptand numele) si ca de obicei ma facea sa zambesc. Oricum e dragut.

Distractie placuta pe forum ~ !!

Pentru probleme PM
Sus In jos
http://animeplace-fic.boardlog.com
SasukeUchyha
Membrii
Membrii

Sex Sex : masculin Caine
Mesaje Mesaje : 50
Varsta Varsta : 23

MesajSubiect: Re: One-shots   Dum Aug 05, 2012 8:08 pm

eu unu nu prea am inteles cand il omoara cand rade cand nu ia testu de admitere?

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: One-shots   

Sus In jos

One-shots
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Fiction :: ۞Fan Fic ۞ :: One Shot & Proza-
Mergi direct la:  
Certificat Web