Anime Fiction
Inregistrati-va pe forumul nostru !
Pentru a avea acces la toate categoriile si de a vedea toate continuturile sunteti rugat sa accesati un cont sau sa va creeati unul, aceasta operatie avand un timp estimat la maxim 2 minute !

Welcome to FAN FICTION world!

AcasaPortalInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Love Stinks.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Dee.
Membrii
Membrii

Sex Sex : feminin Tigru
Mesaje Mesaje : 514
Varsta Varsta : 19

MesajSubiect: Love Stinks.   Mier Iul 25, 2012 11:57 am

Uh, am venit și eu cu un fic. Nu știu cât de originală e ideea dar sper să fie bună. Vreau să știu ce e bine și ce nu. Încerc să mă perfecționez, nu sunt deloc grozavă la scris.

Capitolul unu : Conferința.

Știa, mai bine decât oricine, că lumea nu o să le accepte relația. Relațiile de genul ăsta nu erau bine văzute de presă. Firele rebele de păr îi tot cădeau pe față, iar Kate era din ce în ce mai nervoasă. Nu știa cum vor reacționa oamenii la auzul acestei vești. Era gata pentru orice fel de reacții, pozitive și mai puțin pozitive. Se ridică în picioare, îți aranjă costumul alb și se dă cu puțin parfum de lavandă. Era gata dar nu se simțea deloc pregătită pentru ce urmează. Deodată niște mâini puternice îi înconjuară talia subțire. Era chiar mica ei rază de soare, Andy.

- Stai liniștită, pisoi ! Totul va fi bine ! îi șopti el la ureche. Oftă, nu se simțea deloc bine și liniștită era imposibil să fie. După părerea ei, dacă era vie la finalul zilei nu va mai muri niciodată. Desigur că exagera dar lui Kate Wilsman nu îi poți spune așa ceva. Mereu considera că știe totul, crezând că numai ea poate avea dreptate. Cu excepția momentelor când era cu Andy. În fața lui se comportă ca o adolescentă de cinsprezece ani îndrăgostită. Asta face dragostea din oameni, îi face să fie slabi fără vlagă în ei. Singurul lucru care îi mai ține în viață e însuși dragostea.

- Of, dacă ar fi așa de simplu pe cât crezi tu, ar fi perfect. Ce - o să zică părinții mei, colegii tăi și cel mai important presa ? se putea auzi din glasul ei cât de confuză era. Prea multe întrebări fără răspuns. Nu era deloc sigură că decizia luată era și cea mai bună. Oare era bine să oficializeze relația ? Puteau să o țină în continuare secretă, nu era nicio grabă. Dar amândoi doreau să fie liberi, să nu trebuiască să se ascundă mereu. Lui Andy nu îi păsa de părerea oamenilor dar pe Kate, fata perfectă, o afecta. Toată viața ei a făcut numai ce au vrut părinții ei, a fost copilul ideal care nu ar fi îndrăznit să treacă peste cuvântul mamei. Îi era frică să nu-i dezamăgească, să nu le păteze numele și să nu-i rănească . Andy nu era deloc genul de băiat pe care vrei să îl prezinți părinților tăi, mai ales părinților lui Kate. Bineînțeles că putea să se opună relației de la început dar nu a putut să reziste tentației. O relație cu Andy e asemenea unui sport extrem, mereu trăiești la extreme și adrenalina e mereu acolo. E acel băiat rău pe care orice fată îl dorește și nu avea de gând să renunțe prea ușor la el. Pentru prima dată în douăzeci și patru de ani nu mai punea dorința părinților pe primul loc, ci pe a ei. Avea de gând să lupte pesntru dragoste.

Andy nu mai spuse nimic, îi dă un sărut scurt și plecă. Se vedea că și el avea micile sale întrebări. Poate nu atât de multe dar destule încât să fie emoționat. Știa că totul va fi bine, sau măcar încerca să creadă asta. El avea mereu zâmbetul pe buze, fiind foarte optimist și amuzant. Dar, ca orice om normal, avea și defecte. Este un fost dependent de heroină și un om care știe ce înseamnă să-ți trăiești viața la maxim. Fosta sa viață înseamna nopți albe petrecute în barurile din L.A cu cele mai lux prostituate . Asta e viața pe care a trăit-o Andy timp de cincisprezece ani. Acum ceva timp nici nu putea concepe viața fără băutură, droguri și femei. Erau zvonuri care spuneau că s-a culcat cu mai mult de o sută de femei și a experintat majoritatea drogurilor. Dar, desigur, erau doar niște zvonuri și nimic nu era sigur.

Era în fața a douăzeci și ceva de jurnaliști, lângă iubita sa. Părul brunet îi stătea răvășit iar cămașa era mai mult pusă de formă. Corpul său bine lucrat acoperit de tatuaje era acum pus în evidență. Avea acel aer de băiat rău și totuși latura sa de copil nu murise. Zâmbetul și glumele prezente îl dădeau de gol. Kate era extrem de emoționată, se vedea asta pe chipul ei angelic bine structurat. Era încordată și nervoasă. Părul frumos aranjat cândva stă acum în toate părțiile iar rimelul începe să se scurgă. Jurnaliști prezenți încep să le pună tot felul de întrebări iar Andy încerca politcos să răspundă la toate întrebările. Cei prezenți erau nedumeriți, ăsta nu părea deloc a fi Andy. Pe îl doare undeva de întrebările puse, răspunzând mai mereu cu cel mi mare sictir. Dar se pare că Kate i-a scos latura umană la suprafață.

- În primul rând, aș vrea să vă anunț că eu și Kate formăm de azi înainte un cuplu oficial ! spuse Andy repede, răsuflând ușurat când termină. Ce a fost mai greu, a trecut. Presa era șocată, nici măcar ei nu se așteptau la așa ceva. Se bănuia de ceva timp că Andy are o relație cu Kate dar toți credeau că e doar o aventură scurtă. Fata e încă o tănără în iar el e un bărbat în toată firea. Nimic nu era în regulă cu imaginea asta. Nimic.

În timp ce în Minesota, acasă la Kate, părinți ei erau extrem de furioși. Kate, fetița lor mică, era cu drogatul ăla ce cântă muzică zgomotoasă. Se așteptau să devină mai independentă odată cu plecarea în L.A. Dar nici chiar să ajungă în halul în care să umble cu maimuțoiul ăla. Auziseră de el, era un adevărat playboy în L.A.. Era celebru pentru muzica sa și aparițile scandaloase cu femei vulgare. Erau siguri că el doar profită de inocența lui Kate. Iar ea se lasă prostită, crezând că el chiar s-a îndrăgostit de ea. Ea nu avea niciun habar cum sunt cei de genul lui. Un bărbat cu trecutul lui nu devine sfânt peste noapte.

În schimb ce colegii de trupă a lui Andy se întrebau ce caută el lângă o fată ca Kate. Andy umbla numai cu rockerițe și femei petrecărețe. Îi plac cele cu forme mari evidențiate de haine strâmte și acoperite de tatuaje și pierce-uri. Dar Kate era ca o floricică pură, naturală și extrem de sensibilă. Modestă fără nimic ieșit în comun. Era tipica fată venită din provincie în Orașul Îngerilor. Cine ar fi crezut că ea o să pună mâna pe rockstarul Andy. Nimic nu avea sens. Ei doi proveneau din două lumi total diferite. Nu puteau nici măcar să fie prieteni la câte diferențe existau între ei. Chiar și vremea o vedeau diferit. Ce să mai vorbim de muzică. El, un rocker înăscut, nici nu putea concepe să asculte un alt gen infect. Iar Kate era o fană înfocată a muzicii clasice, Mozart fiind preferatul ei.

You are born and then you die, but in between you can do anything you want. It's society that creates rules for us, but you can break out of that.
Sus In jos
http://silverrbeatles.tumblr.com/
Elie.
Administrator
Administrator

Sex Sex : feminin Mesaje Mesaje : 2139

MesajSubiect: Re: Love Stinks.   Mier Iul 25, 2012 12:09 pm

Hm...ciudat , m-a captivat mult prima parte , nu ma plictiseam sa citesc , nu sunt foarte multe detalii incat sa ma pierd prin ele . Greseli de scriere doar una "pesntru " , deci ceea ce e bine , fic-ul reprezinta dragostea , care nu e permisa de una dintre familii , m-a surprins asta si mi-a placut . Partea cand ai spus despre cum era Andy inainte , poate spune ca Kate l-a schimbat in bine , insa sunt curioasa daca ce a marturisit la toti este adevarat si ca va tine mult. Imi place cum scrii si sper sa mai citeasca si altii ca sa ai motiv sa o continui :>

[Doar administratorii au dreptul sa vada aceasta imagine]

[Doar administratorii au dreptul sa vada acest link]

Distractie placuta pe forum ~ !!

Pentru probleme PM
Sus In jos
http://animeplace-fic.boardlog.com
Syryus
Critic
Critic

Sex Sex : masculin Sarpe
Mesaje Mesaje : 49
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Suceava

MesajSubiect: Re: Love Stinks.   Mier Iul 25, 2012 12:48 pm

In sfarsit ceva decent.
Scrii cu diacritice, ceea ce e foarte bine (si un lucru pe care mie imi este lene sa-l fac) si lasi spatii intre paragreafe, asa incet e mai usor de citit. Felicitari.
Te mai incurci uneori in timpurile verbale,dar asta se poate rezolva cu timpul. Povestea incepe destul de bine, un pic cam scurt pentru gustul meu, dar bine.
Astept continuarea.

Sus In jos
http://vs-a.in/
Dee.
Membrii
Membrii

Sex Sex : feminin Tigru
Mesaje Mesaje : 514
Varsta Varsta : 19

MesajSubiect: Re: Love Stinks.   Lun Iul 30, 2012 7:26 pm

Uh, m-am întors. Scuze că a durat atât dar de fiecare dată când credeam că e gata îmi mai venea venea o idee.
Akari - Mersi ^^. O să-l continui, stai liniștită.
Syryus - Uh, mersi ^^. Nu mă așteptam la așa multe păreri pozitive. Știu că am o problemă cu timpurile, încerc să o rezolv. E primul meu fic scris la persoana a treia și nu mă descurc așa bine.
Lectură plăcută !

Capitolul doi : Miranda ?!

Șampania curgea pe abdomenul lucrat al blondei. Iar lui nu-i scăpa niciun spațiu. Atmosfera era încinsă și așa erau și băieții. Andy, Kevin și John își făceau de cap după un concert incendiar. Kevin era peste două brunete focoase iar tinerele se băteau pe sărutările lui. Era oayboy-ul trupei, iar fete îl adorau. Doar micul John stătea liniștit pe fotoliu uitându-se cu scârbă la colegiii săi . El nu era deloc un rocker tipic, nu-i plăceau petrecerile cu acest show erotic dezgustător. Dezamăgirea era și mai mare când îl privea pe Andy. El chiar crezuse că Andy se schimbase cu ajutorul lui Kate.

Andy o sărută violent pe blondă, bucurându-se de moment. Pentru o noapte se simți ca i în paradis. O așa femeie își dorea orice bărbat. Blonda era mai mult decât perfectă. Corpul bine lucrat și slab era pus în evidență de o înălțime potrivită. Fața de înger și atitudinea de drac îl fascinau pe Andy.

Îi era deja destul de greu să mai doarmă în acele suspine. Andy își deschise ochii și privi infiorat. Era Kate , datorită plânsului începuse să respire greu. Iar el nu înțelegea ce se întămplă. Încerca să o ia în brațe dar fata îi respinse. Uh, televizorul era aprins iar Andy privea șocat. Știre de senzație ” Rockstarul Andy își face de cap cu o blondă ! Adio Kate ?! ” Nu putea crede că presa aflase așa repede de mica sa escapadă. Se uită la brunetă și îi părea rău. Ea nu merita să afle ceva de genul într-un mod așa umilitor. Regreta dar era prea târziu. Nu putea schimba nimic.

- Îmi pare rău. Îi șopti el la ureche.
- Scutește-mă. Știi la fel de bine ca mine că nu-ți pare deloc rău. Te-ai simțit bine aseară, nu ? Blonda aceea era mai bună decât mine, nu ?

Andy era nervos și deodată îi dă o palmă. Kate nu-și mai putu ține echilibrul și căzu din pat. Era șocată, lacrimile nu se mai opreau. Cum putea el să facă așa ceva ? De unde atâta tupeu ? Era dezamăgită, nu se aștepta la așa ceva. Nu de la raza sa de soare. Se ridică nervoasă, ochii ei acum roșii îl priveau cu ură. Iar el rămase blocat, nu a avut niciodată intenția să o lovească. Se întreba dacă nu drogurile erau de vină pentru această ieșire.

Kate se ridică nervoasă de pe jos. Își luă troller-ul și începe să își strângă hainele. Avea de gând să plece, nu mai putea să mai stea o secundă lângă acest monstru. Andy nu zicea nimic, se uita la ea cum își împachetează hainele. Acestea puteu fi ultimele secunde petrecute cu ea. Dar nu avea de gând să o oprească. Știa că nu o putea convinge să răm
nă, Kate era mult prea încăpățănată.

- Asta înseamnă că ne despărțim ? o întrebă el trist.
- Da. spuse ea sec.
- Definitv ?

Nu îi răspunse. Se întoarce spre el și îl sărută. Un ultim sărut de adio. Aveau amândoi nevoie de asta mai mult decât orice. Știa că o să-i lipsească săruturile moi și îmbrățișările calde a le lui Andy. Dar și-o făcuse cu mîna lui. Bruneta rupse sărutul și plecă. Doar încă câteva minute lângă Andy și l-ar fi iertat.

Peste jumate de oră ajunse și ea însfârșit acasă. Era deprimată, iar telefonul care suna mai mult o enerva. Trebuiau să fie părinții ei, sigur aveau de gând să îi țină o lungă morală. Probabil acum sărbătoreau că au avut dreptate. Ar fi fost mai bine să –i asculte. Dar dragostea pentru Andy era mai puternică decât orice. Chiar și acum după ce și-a bătut joc de ea, Kate încă îl iubea. Telefonul suna încontinu, iar Kate nu a mai suportat și a răspuns.

- Heii Kat. Sunt eu Miranda, scorțișoara ta dulce. Nu ne-am mai văzut de ceva timp și mi-e dor de tine. Stau o perioadă în L.A și mă gândeam să ne vedem.
- Stai, ce ? Miranda ? Mi-a fost dor de tine. Ce te aduce prin Los Angeles ? Nu e genul tău de oraș.
Spuse Kate râzând. Nu mai vorbise cu Miranda de ceva timp, îi lipseau conversațiile idioate cu ea.
- Păi am primit un job aici și cred o să mai stau o perioadă. Acum încerc să-mi găsesc o locuință.
- Poți sta la mine ! Apartamentul meu e prea mare pentru o singură persoană.
- Bine, dar ce s-a întămplat ? Nu prea pari în apele tale.
- Ugh, lasă. Vorbim când ajungi.

Miranda era ultima persoană la care se aștepta să sune. Nu mai vorbise cu ea de doi ani și ceva. Au fost cele mai bune prietene în liceu și facultate. Dar și-au răcit relația atunci când Kate a venit în L.A . Îi lipseau neterminabilele conversații cu ea. Își dăduseră și niște porecle amuzante. Kate era brioșica și Miranda scorțișoara. Prietena sa fusese una din persoanele care erau contra venirii ei în L.A. Nu suporta ideea că va fi despărțită de prietena ei și știa că probabil nu o să mai vorbească vreodată. Și avusese dreptate, cele două își mai vorbeau doar de sărbători. Iar atunci doar câteva minute.

You are born and then you die, but in between you can do anything you want. It's society that creates rules for us, but you can break out of that.
Sus In jos
http://silverrbeatles.tumblr.com/
Elie.
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: Love Stinks.   Lun Iul 30, 2012 10:14 pm

Frumoasa parte . Sa nu te opresti pana nu termini povestea :) . Merita continuata fiindca arae o poveste draguta . Nu ma asteptam sa faca asa ceva tipul ala "Andy" un nesimtit . Acum sunt curioasa sa vad cum decurge prietenia cu Miranda :D oricum , de prefrat sa ii mai caracterizezi . Scuze , deja faci asta prin actiuni. Succes ! (+ reputatie)

Pentru probleme PM
Sus In jos
stefi563
Membrii
Membrii

Sex Sex : feminin Pisica
Mesaje Mesaje : 2
Varsta Varsta : 18

MesajSubiect: Re: Love Stinks.   Lun Oct 01, 2012 3:34 pm

am trecut si eu pe aici,frumoasa parte vreau next,te rog
Sus In jos
Elie.
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: Love Stinks.   Lun Oct 01, 2012 7:13 pm

Te rog Dee :o3 fa-ti timp pentru continuari , incepi sa ai fani xD

Pentru probleme PM
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Love Stinks.   

Sus In jos

Love Stinks.
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Dimineti cu aroma de cafea
» Song Il Gook (송일국)
» Broderie manuala - Alexuta
» Jang ok Jung live in love . În numele iubirii (2013)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Fiction :: ۞Fan Fic ۞ :: Fic-uri originale-
Mergi direct la:  
Certificat Web